Pomoc prawna dla firm i przedsiębiorstw

porady prawne pruszków

Prowadzenie firmy wiąże się zawsze z wieloma problemami, kwestia ta jest całkowicie wliczona w naturę działalności. Duże, średnie, jak i małe firmy nie uciekną także od problemów prawnych. Właściciele i pracownicy nie są w stanie znać się na wszystkim, w szczególności na wciąż zmieniającym się prawie. Stąd na rynku specyficzna oferta kancelarii prawnych, niektóre z nich zaczęły się specjalizować wyłącznie w obsłudze prawnej firm i przedsiębiorstw.

W czym pomoże firmie – obsługa prawna

Trudności prawno-gospodarczych podczas prowadzenia własnej działalności jest od groma. Żyjemy w czasach, w których kwestie związane z pieniędzmi, dokumentami, umowami, podatkami, zezwoleniami itp. są niezwykle zawiłe. Obowiązkowych prawnych czynności z każdym rokiem jest coraz więcej, rozporządzenia się zmieniają tak szybko, że niektóre firmy przez długi czas nie wiedzą nawet o nowych nałożonych na nich zobowiązaniach. Firmy miewają też kłopoty prawne, wymagające jednorazowego i profesjonalnego rozwiązania. W jednym, jak i w drugim przypadku pomagają wyspecjalizowaniu pod tym kątem prawnicy.

Obsługa prawna firm i przedsiębiorstw zajmie się m.in.: wsparciem prawnym podczas zakładania np. spółek, fundacji, stowarzyszeń; pomocą prawną przy otwieraniu oddziałów inwestorów zagranicznych; opracowaniem najróżniejszych dokumentów, tworzeniem umów, regulaminów, projektów uchwał, statutów i zmian do nich, pism sądowych i handlowych, jak i różnego typu oświadczeń; kontrolą zawartych umów oraz regulacji wewnętrznych; serwisem wierzytelności kredytowych i windykacją roszczeń; przeformowywaniem spółek; doglądaniem Krajowego Rejestru Sądowego; ciągłą obserwacją położenia prawnego spółek; doradzaniem podczas transakcji udziałów i akcji. Dodatkowo wyspecjalizowane kancelarie udzielają porad prawnych tyczących się przekształcania i likwidacji podmiotów gospodarczych. Firmy także często potrzebują prawnego reprezentanta do postępowań sądowych i około sądowych.

Dwie możliwości współpracy

Obsługa prawna firm odbywa się na dwa sposoby. Duże przedsiębiorstwa skłaniają się ku zawiązywaniu stałej współpracy z konkretną kancelarią, wówczas usługi są na najwyższym poziomie. Prawnicy mają czas i możliwości, aby dokładniej przyjrzeć się firmie, zrozumieć jej indywidualne problemy i potrzeby. Stała współpraca wiąże się z wygodą, prawnicy firmy muszą być zawsze w gotowości. Przedsiębiorstwa korzystające z obsługi prawnej gwarantują sobie bezpieczeństwo i komfort. Model stały wybierają zazwyczaj firmy duże, które potrzebują pilnujących wszystkiego prawników przez cały czas. Duża firma wiąże się z wieloma manewrami biznesowymi, których właściciel ani pracownicy nie są w stanie sami przypilnować.

 

 

prawnik pruszków

Kancelarie oferują także obsługę prawną jednorazową. Wygląda to zazwyczaj tak, że gdy firma ma jakieś problemy lub potrzebuje porady w jakiejś kwestii prawnej, wtenczas zwraca się do kancelarii prawnych. Usługa wówczas dotyczy wskazanej sprawy, a współpraca kończy się po wyeliminowaniu tej określonej wcześniej potrzeby. W ten sposób z usług prawniczych korzystają zazwyczaj małe i średnie firmy, dlatego że zatrudnienie na stałe prawnika wiąże się z comiesięcznymi dodatkowymi kosztami.

Opłacalna pomoc prawna

Profesjonalna pomoc prawna potrafi zdziałać cuda. Sytuacje jawiące się dla właściciela jako nadto skomplikowane, często takimi nie są dla osób znających się na tym najlepiej. Prawnicy wiedzą, jak korzystnie poruszać się po danym systemie prawnym, potrafią znajdywać nieoczekiwane rozwiązania. Bieżąca profesjonalna obsługa prawna może znacząco pomóc w rozwoju firmy. Niedobre dla każdego biznesu jest kumulowanie problemów i niejasności. Warto zdecydować się i zainwestować w kompetentną obsługę prawną. Koszty takiej inwestycji wcale nie muszą być powalająco wysokie.Opcja ta może się okazać trafiona szczególnie w przypadku firm międzynarodowych, gdyż pracujący tu prawnicy i adwokaci udzielają porad również w języku angielskim.